KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17152449

nr 1715 2449

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x86 cm

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 18:45:09

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka